Blogs per auteur

  1. margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 31 oktober 2025

    Een betrouwbare overheid doet wat ze zegt en zegt wat ze doet.

    Bij het aantreden van dit college spraken wij onze hoop uit op een bestuur dat betrouwbaar is en dienstbaar aan haar inwoners. Helaas moeten we constateren dat deze belofte niet is waargemaakt.

    De provincie Groningen heeft gefaald op cruciale momenten:
    - Geen beroep ingesteld tegen de gaswinning in Pieterzijl, waardoor inwoners in de kou zijn blijven staan.
    - Te laat gehandeld bij gaswinning in Grijpskerk.
    - Kamerleden te laat geïnformeerd over gaswinning in Warffum, met als gevolg een verlenging tot 2032.

    lees meer
  2. oostpolder.jpg
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 17 oktober 2025

    Ontwikkeling Oostpolder

    In april 2021 startte het proces voor de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein voor grote ruimtevragers in de Oostpolder, bij de Eemshaven. Tijdens de Statenvergadering van 24 september hebben de Provinciale Staten het Provinciaal Inpassingsplan Oostpolder en het bijbehorende exploitatieplan vastgesteld.

    lees meer
  3. Themanieuwsbrief.png
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 8 oktober 2025

    Themanieuwsbrief Beving en Schade

    Na het succes van onze vorige papieren nieuwsbrief hebben we opnieuw een editie gemaakt, dit keer met een speciaal thema: beving en schade. In deze nieuwsbrief nemen we je mee in de verhalen van bewoners, ondernemers en vrijwilligers die dagelijks te maken hebben met de gevolgen van de gaswinning in Groningen.

    lees meer
  4. Gaspomp Groningen
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 5 maart 2025

    Werkbezoek kleine gasvelden Groningen

    De bewoners maken zich ernstig zorgen over de gevolgen van de gaswinning in de kleine velden.

    De bewoners willen dat er geluisterd wordt naar hun zorgen en dat ze gecompenseerd worden voor schade die ontstaan is. Ook willen ze graag dat er openheid is over de hoeveelheid gas die opgeslagen wordt en geproduceerd wordt. Zodat er gecontroleerd kan worden of het bedrijf zich aan de vergunning houdt.

    lees meer
  5. krokus
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 26 februari 2025

    Hoopvolle Sociale Agenda voor Groningen

    Groningen staat voor een belangrijke opgave om de sociale samenhang in de regio te versterken. De gevolgen van de gaswinning hebben de draagkracht van de samenleving onder druk gezet, en de overheid moet helpen dit te herstellen.

    De Sociale Agenda Groningen biedt een hoopvol perspectief voor de komende dertig jaar en bouwt voort op bestaande initiatieven. Met brede steun van inwoners en maatschappelijke organisaties is dit een krachtige stap naar een sterker en hechter Groningen.

    Met deze insteek heeft de ChristenUnie de steun uitgesproken voor de Socciale Agenda tijdens de commissievergadering van 26 februari.

    lees meer
  6. foto schadeherstel plaatsen van ankers
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 10 februari 2025

    Vragen over de versterking

    De veiligheid van gedupeerde Groningers staat opnieuw onder druk. Uit recente berichtgeving, waaronder een uitzending van Pointer, blijkt dat er ernstige fouten zitten in versterkingsrapporten van huizen in het aardbevingsgebied. Bewoners die dachten in een veilig huis te wonen, kunnen daar nu niet meer zeker van zijn. Dit baart ons als ChristenUnie Groningen grote zorgen.

    Samen met andere partijen hebben wij vragen gesteld aan het College van Gedeputeerde Staten. Wij willen weten hoe het mogelijk is dat rapporten onjuiste of ontbrekende gegevens bevatten en waarom bewoners geen inzage krijgen in de onderliggende berekeningen. Advocaat Jewan de Goede stelt dat 90% van de dossiers die hij ziet niet deugt, terwijl de NCG een ander beeld schetst. Dit roept vragen op over de transparantie en betrouwbaarheid van het versterkingsproces.

    lees meer
  7. drop-of-water-578897_1280.jpg.crdownload
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 4 december 2024

    Groningen betaalt voor het water, niet voor de aardbevingsschade

    ChristenUnie-fracties binnen de provincie Groningen stellen schriftelijke vragen aan hun colleges. Ze vragen daarin of het terecht is dat de gebruikers opdraaien voor de extra prijsverhoging van drinkwater vanwege de aardbevingsproblematiek. Deze prijsverhoging werd onlangs door het Waterbedrijf Groningen aangekondigd. Wat de fracties betreft komen deze extra kosten nu onterecht bij de gebruikers te liggen

    lees meer
  8. zoutwinning.jpg
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 20 september 2024

    Zoutwinning alleen als het veilig kan!

    "Zoutwinning alleen als het veilig kan. Dat is heel duidelijk voor onze fractie," met deze insteek begon Margriet Donker haar bijdrage aan de discussie rond zoutwinning in de commissievergadering van 18 september. Veiligheid gaat volgens de ChristenUnie ook over gezondheid en milieu. 

    Er moet een duidelijke formulering van schade komen, één loket om schade te melden en het moet duidelijk zijn dat schade meer is dan schade aan fysieke gebouwen. 

    lees meer
  9. in de klas uitsnede.JPG
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 14 december 2023

    Kinderen De Parel ontwerpen kerstkaart ChristenUnie

    Leerlingen van christelijke basisschool 'De Parel' in Muntendam maakten dit jaar een kunstwerk voor op de kerstkaart van de ChristenUnie in de provincie Groningen.

    lees meer

    Labels:

  10. Mirjam Bikker.jpg
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 2 november 2023

    In gesprek met Mirjam Bikker

    Mirjam Bikker komt maandag 6 november op werkbezoek in de provincie Groningen. Tijdens dit bezoek gaat ze, samen met andere Groningse kandidaat-Kamerleden Mark Treurniet en Antrude Oudman, in het dorpshuis in Ten Boer in gesprek met inwoners van het aardbevingsgebied.

    lees meer

    Labels: