Blogs per auteur

  1. krw26
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 1 april 2026

    Uitnodiging bijeenkomst over de staat van het water in Groningen en Drenthe

    De Kaderrichtlijn Water (KRW) bepaalt hoe schoon ons oppervlakte- en grondwater in Europa moet zijn. Maar wat betekent dat concreet voor provincies, gemeenten en waterschappen? En belangrijker: liggen we op koers om de doelen te halen?

    lees meer
  2. Fractiefoto 2
    Z72_7010-2.jpg
    Door Dick Hoogers op 18 maart 2026

    Word jij onze nieuwe fractiemedewerker?

    Heb jij interesse in politiek, ben je proactief en creatief met tekst en beeld? Vind je het leuk om je in te zetten voor onze mooie provincie en samen te werken in een gezellig en professioneel team? Dan is deze vacature iets voor jou! 

    De ChristenUnie provincie Groningen zoekt een enthousiaste en initiatiefrijke fractiemedewerker voor 6-10 uur per week. Onze fractie bestaat uit drie Statenleden en meerdere steunfractieleden. Onze fractiemedewerkers ondersteunen het werk van onze Statenleden en zorgen ervoor dat we goed zichtbaar zijn. 

    lees meer
  3. IMG_6081.JPG
    CU-Logo-Provincie Groningen-RGB-SocialMediaPF.jpg
    Door Webredactie Prov. Groningen op 12 maart 2026

    Werkbezoek aan Woldendorp en Wagenborgen

    De ChristenUnie-fracties van Provincie Groningen en Eemsdelta brachten onlangs een werkbezoek aan Woldendorp en Wagenborgen, met aandacht voor leefbaarheid en lokale initiatieven. Centraal stond de kracht van dorpsgemeenschappen en de rol van vrijwilligers.

    In Woldendorp bezochten ze de Dörpswinkel, een initiatief van inwoners dat meer is dan een supermarkt. De winkel, gerund door vrijwilligers, biedt dagelijkse boodschappen, bloemen en cadeaus, en huisvest ook een Geldmaat en PostNL-balie. 

    lees meer
  4. antrude.png
    CU-Logo-Provincie Groningen-RGB-SocialMediaPF.jpg
    Door Webredactie Prov. Groningen op 4 maart 2026

    Installatie Antrude Oudman

    Tijdens de Statenvergadering is Antrude Oudman geïnstalleerd als nieuw Statenlid voor de ChristenUnie provincie Groningen. Zij neemt hiermee de plek over van Fredric Geijtenbeek. In deze vergadering mocht ze meteen haar maiddenspeech houden in het Gronings vanwege Meertmoand Dialectmoand.

    In haar maidenspeech maakte Antrude direct duidelijk hoe zij naar het Statenwerk kijkt: “Politiek is een middel, geen doel.” Ze vertelde dat ze steeds meer thema’s kreeg waar ze warm voor loopt. Thema's zoals landbouw, erfgoed, natuur, landschap en cultuur.

    lees meer
  5. Z72_7036.jpg
    CU-Logo-Provincie Groningen-RGB-SocialMediaPF.jpg
    Door Webredactie Prov. Groningen op 4 maart 2026

    Afscheid van Fredric Geijtenbeek

    Fredric Geijtenbeek neemt per direct afscheid als Statenlid en fractievoorzitter van ChristenUnie Groningen.

    Binnenkort vertrekt Fredric samen met zijn gezin voor enkele maanden naar Portugal. Fredric was sinds 2017 Statenlid. Hij volgde destijds Stieneke van der Graaf op. Zijn betrokkenheid bij de provincie gaat al langer terug: sinds 2010 was hij al actief bij de ChristenUnie provincie Groningen. Destijds eerst als fractiemedewerker.

    lees meer
  6. IMG_5759[1].JPG
    CU-Logo-Provincie Groningen-RGB-SocialMediaPF.jpg
    Door Webredactie Prov. Groningen op 12 februari 2026

    ChristenUnie bezoekt Lalleweer en Borgsweer

    De Statenfractie van de ChristenUnie Groningen trok samen met de fractie van ChristenUnie Eemsdelta  op woensdag 11 februari richting Lalleweer en Borgsweer voor een werkbezoek.

    In Lalleweer gingen zij langs bij maatschap Noordam ten Have, waar zij uitleg kregen over een pilot binnen Eems-Dollard 2050 (Meegroeiende Kust). In deze pilot wordt slib uit de Eems-Dollard gebruikt om landbouwgrond op te hogen. Dat helpt tegen bodemdaling, draagt bij aan waterveiligheid en zorgt ervoor dat de grond ook in de toekomst vruchtbaar blijft.

    lees meer
  7. Z72_7052-2.jpg
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 7 januari 2026

    Open brief aan Joost Eerdmans: Stel Groningers boven gas

    De ChristenUnie provincie Groningen spreekt zich opnieuw duidelijk uit tegen uitspraken over het hervatten van gaswinning in onze provincie. Aanleiding is een open brief van ons Statenlid Margriet Donker-van der Vinne aan Joost Eerdmans, waarin zij hem oproept om te stoppen met het suggereren dat gaswinning in Groningen weer mogelijk zou zijn.
    Tijdens verkiezingen en recente politieke debatten heeft JA21 herhaaldelijk aangegeven dat gaswinning in Groningen volgens hen kan doorgaan, mits Groningers worden gecompenseerd en huizen worden versterkt. Voor veel inwoners van onze provincie zijn deze uitspraken schokkend en pijnlijk. Ze staan ver af van de dagelijkse realiteit waarin duizenden Groningers nog altijd leven met schade, onveiligheid en onzekerheid.

    lees meer
  8. Pieter Alkema fotowedstrijd 2
    fredric weblog.jpg
    Door Fredric Geijtenbeek op 5 december 2025

    Pieter Aikema wint fotowedstrijd

    Winnaar Fotowedstrijd “Openbaar Vervoer in Beeld”!

    We hebben een winnaar! De eerste prijs van de fotowedstrijd van de Statenfractie ChristenUnie Groningen gaat dit jaar naar Pieter Aikema. 

    Zijn prachtige foto van de trein in onze provincie heeft de jury unaniem overtuigd. Op de foto bij dit bericht zie je Pieter trots met de nieuwe kerstkaart waarop zijn winnende inzending prijkt.

    Daarnaast willen we ook twee andere deelnemers nog speciaal in het zonnetje zetten:
    De heer Wesseling met een schitterende tweede plaats en mevrouw Dang met een welverdiende derde plaats. 

    Iedereen die heeft meegedaan: enorm bedankt voor jullie prachtige inzendingen! 
    Samen hebben we het openbaar vervoer in Groningen op een bijzondere manier in beeld gebracht.

    lees meer
  9. provinciehuis
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 31 oktober 2025

    Een betrouwbare overheid doet wat ze zegt en zegt wat ze doet.

    Bij het aantreden van dit college spraken wij onze hoop uit op een bestuur dat betrouwbaar is en dienstbaar aan haar inwoners. Helaas moeten we constateren dat deze belofte niet is waargemaakt.

    De provincie Groningen heeft gefaald op cruciale momenten:
    - Geen beroep ingesteld tegen de gaswinning in Pieterzijl, waardoor inwoners in de kou zijn blijven staan.
    - Te laat gehandeld bij gaswinning in Grijpskerk.
    - Kamerleden te laat geïnformeerd over gaswinning in Warffum, met als gevolg een verlenging tot 2032.

    lees meer
  10. oostpolder.jpg
    margriet weblog.jpg
    Door Margriet Donker - van der Vinne op 17 oktober 2025

    Ontwikkeling Oostpolder

    In april 2021 startte het proces voor de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein voor grote ruimtevragers in de Oostpolder, bij de Eemshaven. Tijdens de Statenvergadering van 24 september hebben de Provinciale Staten het Provinciaal Inpassingsplan Oostpolder en het bijbehorende exploitatieplan vastgesteld.

    lees meer